Praktyczne materiały, eksperckie artykuły, gotowe narzędzia i wzory dokumentów – wszystko po to, aby wesprzeć Cię w organizacji i realizacji zadań pedagoga specjalnego w szkole.
Termin: 21-27 lipca 2025 r. | Miejsce: Online | Udział: BEZPŁATNIE
Każdego dnia o godz. 10:00 udostępniamy bezpłatne materiały do pobrania: plany pracy, wzory wpisów do dziennika, arkusze analizy zachowań, ankiety, a także gotowe sprawozdania. Wszystko zgodnie z aktualnym prawem oświatowym i realnymi potrzebami nauczycieli.
Zapisz się, jeśli jesteś:
otrzymasz praktyczne, merytoryczne materiały do wykorzystania w codziennej pracy
uporządkujesz dokumentację zgodnie z obowiązującymi przepisami
pobierzesz gotowe narzędzia i wzory, które ułatwią Ci pracę z uczniami ze SPE
przygotujesz się do nowego roku szkolnego – wygodnie i online, z dowolnego miejsca
1
21.07.2025r. | Rola pedagoga specjalnego
Pedagog specjalny to przede wszystkim inicjator współpracy na rzecz integracji w szkole i przedszkolu. Dowiedz się, jaką rolę odgrywa w edukacji włączającej i jak może wspierać zespół nauczycieli, uczniów i rodziców w budowaniu wspólnego środowiska edukacyjnego.
Odpowiadamy na pytania:
2
22.07.2025r. | Plan pracy
Jak stworzyć plan pracy, który spełnia wymagania formalne, ale też odpowiada na rzeczywiste potrzeby uczniów i szkoły? W materiałach znajdziesz praktyczne wskazówki oraz gotowy wzór do pobrania. Dowiesz się, jak ująć cele, formy pracy i sposób ich realizacji.
Odpowiadamy na pytania:
3
23.07.2025r. | Dokumentacja pedagoga specjalnego
Dokumentowanie własnej pracy to nie tylko obowiązek, ale również działanie pozwalające na porządkowanie pracy. Poznaj zasady prowadzenia dziennika zajęć, organizacji teczki pedagoga i dokonywania wpisów do dzienników,
Odpowiadamy na pytania:
4
24.07.2025r. | Warsztat pracy – narzędzia i diagnoza
W czwartek skupiamy się na tym, jak trafnie rozpoznać potrzeby ucznia i zaplanować skuteczne działania. Znajdziesz tu arkusz do analizy zachowania, ankiety dla nauczycieli i rodziców oraz gotowe formularze do wykorzystania w szkole.
Odpowiadamy na pytania:
5
25.07.2025r. | Dziennik zajęć – przykładowe wpisy
Dowiedz się, jak formułować zapisy, które są zgodne z przepisami, a jednocześnie przydatne w praktyce. Przykłady wpisów pomogą Ci w codziennej dokumentacji zajęć indywidualnych i zespołowych oraz kontaktów z rodzicami.
Odpowiadamy na pytania:
6
26.07.2025r. | Zadania pedagoga specjalnego
Nawet jeśli w szkole nie ma uczniów z orzeczeniem, pedagog specjalny ma ważną rolę do odegrania. Poznasz szczegółowy zakres obowiązków pedagoga specjalnego i zobaczysz, jak wygląda współpraca z nauczycielami i rodzicami w różnych sytuacjach szkolnych.
Odpowiadamy na pytania:
7
27.07.2025r. | Sprawozdanie z pracy
Czas na podsumowanie – sprawdź, jak przygotować przejrzyste i konkretne sprawozdanie roczne lub półroczne. W materiałach znajdziesz gotowy wzór oraz szczegółowe wskazówki, jak opisać działania indywidualne i zespołowe.
Odpowiadamy na pytania:
Aneta Żurek:
Pedagog specjalny, terapeuta, trener. Specjalizuje się w pedagogice specjalnej, pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w pracy z dzieckiem ze SPE.
Pedagog, terapeuta pedagogiczny, psychotraumatolog, autorka materiałów, programów, kampanii, w pracy wspiera dzieci i dorosłych. Pedagog, terapeuta pedagogiczny, psychotraumatolog.
Aleksandra Kubala-Kulpińska:
Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.
Marzenna Czarnocka:
Wypełnij formularz i zapisz się na TYDZIEŃ Pedagoga Specjalnego
Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A,03-918 Warszawa,
tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl, Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.
Nr rejestrowy BDO: 000008579
Wszelkie prawa zastrzeżone (All rights reserved)